Konsolidace půjček logo


Výhody konsolidace půjček

Do začarovaného kruhu půjček a dluhů se může dostat každý, pokud nezhodnotí dobře svou finanční situaci a půjčí si více, než dokáže splácet. Mít více půjček naráz znamená poměrně velký zmatek, vysoké poplatky a velký zásah do rozpočtu. Jak z tohoto kruhu ven? Pomoci může konsolidace půjček.

Co to vlastně konsolidace půjček je?

Jedná se o sloučení všech úvěrů do jednoho. Následkem je větší přehlednost ve splácení a také výhodnější podmínky. Člověk, který zabředl do kolotoče dluhů, z něj může snadněji „vybruslit“, pokud se samozřejmě bude snažit, uskromní se a řádně se pokusí veškeré peníze splatit.

Sloučení všech závazků do jednoho

Pokud splácíte více úvěrů naráz, většinou se vám vyplatí všechny své závazky sloučit do jedné zastřešující půjčky. Banka nebo nebankovní společnost za vás vyřeší staré úvěry a vy začnete splácet úvěr nový, s novými podmínkami, a pouze jediný. Konsolidace půjček u banky bývá výhodnější, ale má přísnější požadavky na klienty.

Konsolidace u banky

Bankovní konsolidace půjček je asi nejjistějším způsobem, jak dostat dluhy pod kontrolu a sloužit půjčky do jedné. Snížíte počet splátek, ušetříte i tisíce korun měsíčně a o svých závazcích získáte větší přehled. Vyžadován ale bývá čistý registr dlužníků a žadatel musí prokázat své příjmy. Konsolidace nabízí většina bank.

Konsolidace u nebankovních společností

Existují dokonce konsolidace půjček bez registrů, určené pro ty, jejichž jméno figuruje v některém z registru dlužníků a bankovní konsolidace je pro ně momentálně nedosažitelná. Konsolidace půjček bez příjmu zase poslouží těm lidem, kteří nechtějí nebo nemohou svůj příjem dokládat. Takové nabídky si ale společnost většinou zástavou nemovitosti, proto rozhodně nejsou vhodné pro každého a představují poměrně vysoké riziko. U nabídek na konsolidaci bez zástavy, bez registrů i bez prokazování příjmu je třeba se mít na pozoru, je velmi pravděpodobné, že se jedná o podvod.

Vloženo 24.7.2011
© 2007 - 2024 www.Konsolidace-Půjček.cz, všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Nejsme poskytovatelé ani zprostředkovatelé konsolidací